Zapewne większość z was nie raz myślała o poprawie własnej sylwetki. Często mimo wielu aktywności sportowych oraz próbowaniu różnych super diet efekty były mało widoczne albo tylko chwilowe. Co zatem należy zrobić, aby efekty były widoczne i długotrwałe? Poniżej przedstawiam moje trzy najważniejsze zasady.

UWIERZ, ŻE SIĘ DA!

Pierwszym i najważniejszym krokiem jest zdobycie motywacji i chęci do własnej przemiany. Często tej motywacji z różnych powodów brakuje. Utracić ją można po wielu nieudanych próbach lub po prostu z braku wiary, że się da. Uwierz mi, że się da! Jest to tylko kwestia Twojej decyzji i konsekwentnego działania, które będzie oparte na rzetelnym planie. Jeśli dotychczasowe działania nie przynosiły efektów to znaczy, że nie były odpowiednio dopasowane do Twojej osoby, były nieodpowiednie lub nieprecyzyjne. Dowodem, że się da są setki tysięcy osób, które zmieniły swoje ciało nawet ponad swoje oczekiwania. Jestem pewien, że możesz i Ty!

WYTRWALE I CIERPLIWIE IDŹ PO SWOJE

Nieodłącznym elementem wszystkich ludzkich osiągnięć jest konsekwentne działanie! Jeśli robisz coś regularnie to nawet małe kroczki zawszę będą Cię prowadziły do celu. Jeśli będziesz regularnie trenować i odpowiednio się odżywiać to czeka Cię poprawa sylwetki, zdrowia i wiele pozytywnych zmian.

Aby efekty były długotrwałe zmiany powinny być przemyślane i odpowiednio wprowadzane. Najefektywniejsze są małe i stopniowe, które są łatwe do wdrożenia oraz stają się z czasem naszymi pozytywnymi nawykami. Często gwałtowne i duże zmiany są trudniejsze do wdrożenia i już na starcie zniechęcają. Dlatego dieta powinna być stopniowym poprawianiem nawyków żywieniowych, a trening zaplanowanym wspinaniem się na wyższe poziomy zaawansowania. Takie podejście w efekcie wyrobi nam stałe i długoletnie nawyki utrzymujące coraz lepsze ciało w dobrej kondycji i zdrowiu.

Nie możesz również oczekiwać efektów z dnia na dzień. Ważnym elementem w drodze do osiągnięcia wymarzonej sylwetki jest cierpliwe trenowanie i skupianie się tylko na samym celu. Czerp radość z drogi do jego osiągnięcia, z własnego rozwoju i z tego, że każdego dnia możesz być lepszą wersją siebie. Pozytywne efekty na pewno się pojawią!

Zrób sobie małe wyzwanie i spróbuj konsekwentnie przez miesiąc iść zgodnie z wyznaczonym planem. Po tym czasie podejmiesz decyzję co dalej. Jeśli spróbujesz to masz dużą szansę na dużo lepszą wersję Siebie. Jeśli nie spróbujesz czas i tak minie, a Ty będziesz dalej w tym samym miejscu.

KORZYSTAJ Z RZETELNEJ WIEDZY

Osobiście mimo bardzo aktywnego stylu życia, w którym zawsze było dużo sportu i siłowni większość lat nie byłem zadowolony ze swojego wyglądu. Byłem za chudy albo wyglądało to tak jak na pierwszym zdjęciu. Brak zadowalających efektów wynikał z nieświadomego korzystania ze sprzecznej wiedzy i porad z Internetu. Podobnie jest z poradami od bliskich znajomych czy kolegów z siłowni. Na co dzień słyszymy super porady i nowinki na temat odchudzania, trenowania i odżywiania. Super sprawa! Problemem jest to, że niestety większość z nich nie jest poparta konkretnymi argumentami, badaniami lub źródłami.  To, że umięśniony lub dobrze wyglądający kolega tak powiedział nie znaczy, że jest to jest w 100% słuszne i działające. Nawet jeśli na niego działa to nie znaczy, że będzie działało i na Ciebie. Każdy z nas ma inne predyspozycje, możliwości i inaczej reaguje na różne bodźce. Nie możemy stosować wszystkich zaleceń dla każdego tak samo. W ten sposób możemy nie uzyskać efektów, poważnie zagrozić swojemu zdrowiu, a nawet życiu.

Moje Prawdziwe efekty pojawiły się dopiero gdy po wielu kursach, przeczytanych książkach i przebytych szkoleniach zacząłem korzystać z rzetelnej wiedzy. Nauczyłem się również selekcjonować w sposób świadomy wiedzę z Internetu i innych zewnętrznych źródeł. Dzięki temu mogę się dalej rozwijać i wpływać pozytywnie nie tylko na siebie ale również swoich podopiecznych.

Podsumowując do osiągnięcia pożądanych efektów jest potrzebna rzetelna wiedza odnośnie indywidualnie dopasowania treningu i żywienia do konkretnej osoby. Potrzebujesz zatem stworzyć sobie plan działania oparty na Twoich możliwościach, predyspozycjach czy też przeciwwskazaniach. Źródła, z których czerpiesz wiedzę powinny być wiarygodne i najlepiej poparte badaniami, źródłami i konkretnymi argumentami. Najlepiej i najbezpieczniej będzie jednak jeśli udasz się do profesjonalnego trenera, z którym wspólnie ustalicie zindywidualizowany plan.

PODSUMOWANIE SKRÓT

Zapragnij swojej pozytywnej przemiany -> uwierz, że się da -> zdecyduj, że to zrobisz -> zaplanuj odpowiedni plan żywienia i treningu -> wprowadzaj stopniowe zmiany -> regularnie i konsekwentnie realizuj plan -> ciesz się z drogi do celu -> raduj się z postępów i coraz lepszej wersji siebie!

POWODZENIA 🙂