Nie od dziś wiadomo, że aktywny tryb życia w połączeniu z odpowiednim odżywianiem ma zbawienny wpływ na nasze życie. Chciałbym pokazać Ci jednak nieco szerszą perspektywę i uświadomić w jak wielu obszarach możesz poprawić jakość swojego życia właśnie dzięki nim. Zobacz, jak możesz w ten sposób wpłynąć na takie aspekty życia jak zdrowie, dobry wygląd, siła charakteru, radość, spokój, pozytywna energia życiowa, powodzenie zawodowe, zarobki, kondycja, siła, sprawność fizyczna, miłość czy seks.

BEZCENNE ZDROWIE

Część z nas miała okazję docenić wartość Zdrowia, które jest jedną z najważniejszych wartości człowieka. Gdy obezwładnia nas choroba lub kontuzja nagle jesteśmy gotowi oddać bardzo wiele, a w niektórych przypadkach nawet wszystko za powrót do zdrowia i sprawności. Niestety, żeby sobie uświadomić, jak jest dla nas ważne musimy odczuć to na sobie. Dlatego pamiętajmy, doceniajmy i dbajmy o nie!

Idealnymi narzędziami do tego jest właśnie regularna aktywność fizyczna, odpowiednie odżywianie oraz regeneracja. Wpływ tych czynników jest ogromny więc nie będę pisał o szczegółowych korzyściach i wpływie na zdrowie, ponieważ jest to temat na całe książki.

W skrócie można to ująć w ten sposób, iż regularna aktywność fizyczna pobudza nasze ciało do pracy, poprawia funkcjonowanie naszego ciała oraz wzmacnia cały układ ruchu.
Odżywianie pozwala organizmowi funkcjonować na różnych poziomach sprawności zależnie od tego jakie paliwo mu damy. W zależności od ilości oraz jakości jedzenie może być lekarstwem lub trucizną. O jego jakości świadczy stopień przetworzenia, dobór makroskładników, witamin oraz składników mineralnych zawartych w pożywieniu. Jego zła jakość może znacznie utrudniać funkcjonowanie i wolniej lub szybciej prowadzić do stopniowej degradacji organizmu oraz innych problemów zdrowotnych. Zatem dbajmy o dobre paliwo w postaci żywności, aby cieszyć się zdrowym ciałem i energią do życia każdego dnia.

Natomiast zadaniem regeneracji jest naładowanie akumulatorów oraz przywrócenie jak najlepszej sprawności organizmu. Najlepszym jej narzędziem jest odpowiednio długi i dobry jakościowo sen.

SILNY CHARAKTER

Każdy z nas słyszał słowa w stylu od „jutra „zaczynam ćwiczyć”, „zaczynam dietę”, „nie jem słodyczy”, „rzucam palenie” itp. Pytanie, ile z tych osób rzeczywiście „zaczyna”, nie wspominając już o dłuższym wytrwaniu w tym postanowieniu. W tym między innymi tkwi cały sekret budowania siły charakteru.

Zależnie od tego jak długo będziemy potrafili wytrwać w takim postanowieniu tym bardziej będą kształtowały i wzmacniały się cechy silnego charakteru. Mowa tutaj o cierpliwości, wytrwałości, silnej woli, systematyczności czy determinacji. Są to cechy niezwykle ważne w naszym życiu, które umożliwiają realizację ambitnych celów, podejmowanie wyzwań czy też radzenie sobie w trudnych sytuacjach.

Regularnie trenując zdobywamy nie tylko siłę fizyczną, ale również psychiczną. Kontrola dyskomfortu, walka z własnymi słabościami oraz ciągłe przekraczanie granic powodują waśnie taki efekt. Dzięki tej sile możesz uwierzyć w siebie i dążyć do realizacji swoich nawet największych marzeń.

DOBRY WYGLĄD CZY WNĘTRZE?

Mówi się, że „liczy się wnętrze, a nie wygląd” – prawie się zgadzam! Prawie, ponieważ wnętrze jest bardzo ważne! Tylko dlaczego mielibyśmy zaniedbywać wygląd, jeśli mamy na niego tak duży wpływ? Chcemy czy nie, wygląd jest bardzo ważny w naszym życiu. Na co dzień jesteśmy oceniani przez ludzi właśnie po wyglądzie. Nie unikniemy tego, gdyż jest to zakodowane w ludzkiej podświadomości.

Silny, zdrowy, dobrze ubrany i zadbany człowiek będzie przeważnie oceniany przez innych w wielu pozytywnych aspektach. Niestety, zaniedbany będzie raczej odpychał niż przyciągał ludzi. Warto wspomnieć, iż zostało przeprowadzonych wiele eksperymentów i badań, które jednoznacznie potwierdzają powyższe twierdzenia.

Postrzeganie naszej osoby w kolejnych etapach wpływa na nasze relacje i znajomości z innymi ludźmi. Te z kolei wpływają na wiele innych sfer naszego życia o czym jeszcze napiszę w dalszej części.

Dbanie o dobry wygląd ciała, jak już wcześniej wspominałem, wiąże się z dobrym zdrowiem, a także z silnym charakterem. Czyli w efekcie również kształtujemy nasze wnętrze!

Jeśli chcemy w jakikolwiek sposób zmienić swój fizyczny wygląd ciała to najlepszym narzędziem do tego będzie odpowiednio dobrana aktywność fizyczna, poprawne żywienie oraz konsekwentne działanie.

POWODZENIE ZAWODOWE I ZAROBKI

Aspekt powodzenia zawodowego wynika z wcześniej opisywanych zagadnień. Pierwszym z nich jest dobry wygląd, który jak wspominałem wpływa na podświadome postrzeganie naszej osoby. Atrakcyjność fizyczna oraz pewność siebie powodują, iż jesteśmy postrzegani jako osoby godne zaufania.  Przykładowo handlowiec łatwiej przekona klienta, poszukujący pracy zostanie zatrudniony, a pracownik awansuje.

Wygląd zewnętrzny wpływa także na ocenę charakteru. Osoba wytrenowana często jest postrzegana jako konsekwentna, zdyscyplinowana, cierpliwa i wytrwała, ponieważ zawzięcie stara się o swój obecny wygląd i zdrowie. Z pewnością takie osoby są cenione i pożądane w świecie biznesu. Inne, pośrednie z tego korzyści to nowe znajomości, możliwości oraz wyższe zarobki.

Na koniec warto wspomnieć, iż lepsze dotlenienie mózgu podczas treningów poprawia pamięć i koncentrację. Dodając do tego odpowiednią dietę dbamy także o prawidłową pracę mózgu. Połączenie tych dwóch działań z pewnością przełoży się większą efektywność oraz wyniki naszej pracy.

RADOŚĆ, SPOKÓJ I ENERGIA ŻYCIOWA

Uśmiech, wyciszenie, spokój, lepszy nastrój, odstresowany umysł, pozytywne zmęczenie, a nawet euforia – tak można opisać stan sportowców lub osób trenujących w trakcie treningu oraz długo po jego zakończeniu. Tak zauważalną poprawę nastroju zawdzięczamy między innymi dzięki wydzielanej przez organizm endorfinie, potocznie nazywanej hormonem szczęścia. Pojawia się również duma z ukończenia każdego treningu oraz zadowolenie podczas uzyskiwania kolejnych postępów.

Trenowanie to również przebywanie wśród ciekawych ludzi, z którymi możemy przyjemnie i pożytecznie spędzać czas. Skupiając swoją uwagę na treningu możemy się wyżyć, odstresować oraz zapomnieć o problemach i złych emocjach.

Jest to również pewien sposób medytacji, gdyż ćwicząc ciągle poznajemy lepiej swoje ciało. Wyciszając się, mamy lepszy kontakt ze sobą a w efekcie spokój, pozytywną energię życiową oraz lepszy nastrój.

KONDYCJA SIŁA I SPRAWNOŚĆ

Współczesny świat dbając o naszą wygodę, ciągle stara się ułatwiać nam życie, abyśmy się jak najmniej ruszali. Siedzący tryb życia wiąże się już nie tylko z pracą, ale nadużywamy go także w wolnym czasie. Siedzimy pracując, przemieszczając się środkami transportu oraz spędzając czas w domu przed telewizorem lub komputerem. Taki tryb życia niestety powoduje nie tylko bóle w kręgosłupie, ale również wiele innych chorób i zwyrodnień. Dzieje się tak od długotrwałego przebywania w niewygodnej pozycji oraz od ogólnego braku ruchu.

Ratunkiem w tej sytuacji z pewnością będzie regularna aktywność fizyczna oraz praca nad zwiększaniem stabilności i mobilności naszego ciała. Regularne treningi pozwolą nie tylko zabezpieczyć się przed schorzeniami, ale również poprawić naszą ogólną sprawność, siłę i kondycję. Będziemy mogli przez długie lata skakać, pływać, dźwigać, biegać i tańczyć. Wypracowana kondycja już teraz zaowocuje lepszą jakością życia i większymi możliwościami. To co było fizycznie męczące stanie się łatwe i przyjemne.

MIŁOŚĆ I SEKS


Aby wymarzona dla nas druga połowa zwróciła na nas uwagę to musimy w jakiś sposób tę osobę przyciągnąć, a następnie jeszcze do siebie przekonać. Czyli wracamy do tematu wyglądu oraz charakteru, na które można wpływać w pewnym stopniu poprzez dietę i trening. Oczywistym jest, iż świadomość atrakcyjności fizycznej objawia się większą pewnością siebie nie tylko w ogólnych relacjach damsko-męskich, ale również w życiu seksualnym.

Jeśli mielibyśmy się przyjrzeć już bezpośrednim czynnikom, które wpływają na życie seksualne to na pewno na myśl przyjdzie nam kondycja fizyczna, zdrowe i sprawne ciało oraz ogólne chęci. Na to ostatnie ma wpływ libido, które jest zwiększane w dużym stopniu właśnie przez aktywność fizyczną oraz odpowiednie odżywienie organizmu.

Jeśli w ten sposób zadbasz o swoje ciało i umysł to wpłyniesz nie tylko na lepsze życie seksualne, ale również na poprawę jakości Twojego związku. Jeśli jeszcze nie masz partnera to na pewno łatwiej go przyciągniesz i przekonasz do siebie.

CZY WARTO?

Odpowiedź na to pytanie zostawiam Tobie. Każdy z powyższych aspektów można rozwijać w nieskończoność. Moje przemyślenia miały być tylko krótką inspiracją do Twoich dalszych rozważań oraz zachętą do sportu, aktywnego stylu życia i zdrowego żywienia.

Powodzenia!